Nowoczesne wnętrze z kominkiem

 

Trendy w projektowaniu kominków zmieniają się wraz z modą. W latach 70. XX wieku popularne były kominki z otwartym paleniskiem, wyłożone cegiełką szamotową w rustykalnym stylu. Dominującym materiałem był piaskowiec szlifowany i łupany, a elementem zwieńczającym kamienną zabudowę, drewniana belka. Z czasem otwarte paleniska zastąpione zostały wkładami żeliwnymi, kolejnie stalowymi z szamotem oraz "wodnymi". Dużo zmieniło się w technologi budowy kominków jak również w samym designie. Obecnie za najmodniejsze uważane są wkłady z minimalną ilością żeliwa lub stali wokół ramy okalającej jak największą szybę. Wielu producentów wprowadziło do swojej oferty modele z giętymi bocznymi szybami a nawet trzy szybowe.

Kolorystyka kamieni sprowadza się do ciemnych granitów i wchodzących na rynek polerowanych piaskowców sprowadzanych z Indii. Projektanci coraz odważniej sięgają po nowe materiały do projektowania obudów kominkowych jak szkło, beton dekoracyjny czy stal. Na zachodzie oprócz naturalnych kamieni wciąż ogromnym sentymentem darzone są kafle wypalane w niewielkich wielopokoleniowych pracowniach zduńskich.

 

Zdjęcia: Spartherm.

aranżacja wnętrz bielsko biała

Skontaktujmy się !

projektowanie wnętrz
  • Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "Art4Design" z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Krakowska 247a, 43-300 Bielsko-Biała. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
bielsko projektowanie wnętrz
Projektowanie wnętrz na miarę
Twoich potrzeb

śląsk projektowanie wnętrz

Copyright © Art4Design - Wszelkie prawa zastrzeżone

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko